Skip to content
Przejdź na blog
Menu

Nazywam się Katarzyna Skowrońska.

Jestem adwokatem.

Zanim  zostałam adwokatem ukończyłam aplikację adwokacką, a jeszcze wcześniej (tak: już dość dawno) Stacjonarne Studia Prawa w Uniwersytecie Wrocławskim. 

Zawsze lubiłam pisać. W młodości (gdzieś tak jeszcze chyba w czasach licealnych) myślałam nawet o studiach dziennikarskich. Ale jeszcze bardziej niż pisać lubię pomagać ludziom i rozwiązywać konkretne problemy.

Okoliczność ta przeważyła o wyborze studiów prawniczych. Robiąc to co robię, wiem, że mogę pomóc konkretnym osobom w rozwiązaniu ich konkretnych problemów i dlatego nigdy nie żałowałam  wyboru swojej drogi zawodowej.

Dalej jednak lubię pisać. I to nie tylko pozwy i apelacje.

W pierwszym okresie prowadzenia kancelarii ograniczałam się do pisania pism procesowych – pozwów, odpowiedzi na pozew, apelacji… Ale po pewnym czasie postanowiłam to zmienić. I dlatego zaczęłam pisać blogi.

Przepisów dotyczących spraw rozwodowych, czy nawet tych dotyczących podziału majątku po rozwodzie jest stosunkowo niewiele. Na pewno mniej niż przepisów dotyczących np. spraw gospodarczych, nie wspominając już o podatkowych…

Sprawy z zakresu prawa rodzinnego – a więc w szczególności rozwody –   wymagają jednak  czegoś więcej niż tylko samej znajomości przepisów czy orzecznictwa (co oczywiście także jest bardzo istotne).

Sprawy takie (o rozwód, władzę rodzicielską, podział majątku po rozwodzie) budzą niemal zawsze silne emocje, które znacznie utrudniają samodzielne prowadzenie sprawy.

Paper Family in Hands over Green Sunny Background. Family

Sprawy rozwodowe dotyczą nie tylko samych małżonków, ale także ich dzieci (i to nie tylko dlatego, że sąd w sprawie rozwodowej orzeka także o władzy rodzicielskiej), które często najbardziej cierpią z powodu rozstania rodziców. Profesjonalnie przeprowadzone postępowanie w sprawie o rozwód pozwoli zaoszczędzić nie tylko czas i pieniądze, ale przede wszystkim ułatwi dzieciom i innym bliskim osobom pogodzenie się z faktem zakończenia małżeństwa.

Czasami samego małżeństwa nie da się już uratować. Ale można uratować szczęśliwe dzieciństwo wspólnych dzieci i dobre wspomnienia, a to już naprawdę dużo. Poza tym: małżeństwo sąd może rozwiązać, ale rodzicami rozwiedzeni małżonkowie pozostają nadal.

Wiele pytań kierowanych do kancelarii  powtarzało się  szczególnie często.

Dlatego postanowiłam odpowiadać na te pytania na łamach bloga.

Mam nadzieję, że znajdziesz tu odpowiedzi na wiele swoich wątpliwości. A jeśli nie znalazłeś odpowiedzi, albo uważasz, że powinnam napisać jeszcze  o czymś istotnym, napisz do mnie o czym chciałbyś przeczytać.  

W  tym celu skorzystaj z formularza kontaktowego zamieszczonego na podstronie kontakt.

I jeszcze coś o mnie:

Jeśli akurat nie ma mnie w kancelarii, to jest duża szansa, że jestem w podróży (oczywiście z moim aparatem fotograficznym) 🙂

adw. Katarzyna Skowrońska